opony.com.pl
strona główna forum
Wypowiedź

opony na zime bierznikowane

Gość: kinia-83@go2.pl 2009-10-15 Odpowiedz Usuń

mam felgi aluminiowe i chce kupic opony na zime bierznikowane.co o nich sadzicie?

Gość: Reggy 2009-10-15 Odpowiedz Usuń

Witam, ja osobiście odradzam. opony osobowe podobnie jak kierowcy mają jedno życie:) Karkas opony osobowej(jej szkielet) jest zbyt słaby, zapewnić bezpieczeństwo na dystansie dwa razy dłuższym niż przewidział to producent. Co innego opony ciężarowe, ale rozumiem że Tobie chodzi o osobowe:) inna kwestia to mieszanki stosowane do ich produkcji, które czesto nie rożnia sie dużo od gumy stosowanej do produkcji gumofilców:) Szkoda zakładąć opony bieżnikowane na alusy. napisz jaki potrzebujesz rozmiar (albo chociaż autko i rok produkcji),a może pomogę Ci coś znaleźć nowego w rozsądnej cenie. pozdr

Gość: Arek82 2009-10-17 Odpowiedz Usuń

tylko firmy profil polecam zero bicia w kolach i dobra przyczepnosc i wytrzymalosc .Grubosc bieznika wieksza niz w nowkach na snieg bdb osobiscie jezdze na biezniku alpiner

Gość: Reggy 2009-10-17 Odpowiedz Usuń

Arek82 a jak spisują się na szklance i na mokrym? Oraz napisz coś na temat komfortu oraz przebiegu jaki na nich zrobiłeś. Napisz proszę interesuje mnie to. pozdr

Gość: rekin77 2009-11-06 Odpowiedz Usuń

Witam. Przez ostatnie dwie zimy jezdzilem na oponach bierznikowanych. Moim zdaniem opony takie sa tanie, ale przydatne tylko na jeden sezon. Prawde mowiac po zakupie bylem zadowolony z jazdy, a moze to ich cena zacmila moja ocene. Po pierwszej zimie pojawily sie pekniecia przy rancie felgi, mimo to uzylem je jeszce na drugi sezon poniewaz po zdjeciu z felg owe pekniecia byly niewidoczne. Natomiast stracily one wlasciwosci jakie powinna miec opona zimowa. na sniegu tragedia, na deszczu tym bardziej.Ogolnie mowiac nie polecam. Wtym sezonie kupilem super oponki firmy Yokohama i one sa bez porownania aczkolwiek niemialem okazji jezdzic na sniegu ale jestem pelen optymizmu. Podsumowujac zakup opony bierznikowanej to wyrzycanie kasy w bloto. pozdro

Gość: rekin 77 2009-11-06 Odpowiedz Usuń

chcialem jeszcze dodac ze lepiej chyba uzyc w zimie opon letnich, niz bierznikowanych

Gość: MARAS 2009-11-07 Odpowiedz Usuń

Miałeś szczęści, że udało Ci się przejeździć 2 sezony - mi w połowie zimy wyszedł wielki bąbel na boku i opona nadawała się tylko na śmieci. Nigdy wiecej bieżnikowanych opon.

Gość: artiko 2009-11-16 Odpowiedz Usuń

Ja tez jestem sceptyczny do opon bieznikowanych i jak ktos duzo jezdzi to szkoda zawracac głowy. Ale jak ktos sie "kreci na miejscu" i nie chce wydac duzo pieniedzy to moze pomyslec! Opony bieznikowane maja obecnie 2lata gwarancji !!!. Znajomy "oponiarz" mowil ze sprzedaje ok tysiaca za sezon i ma kilka sztuk reklamacji.

Gość: BB 2009-11-15 Odpowiedz Usuń

Opony bieżnikowane na alusy? Profanacja:)

Gość: stunter 2010-01-11 Odpowiedz Usuń

Ja bym do przyczepki nie założył opon bieżnikowanych, a co dopiero na alusy do samochodu.

© 1998-2009 OPONEO.PL S.A.